Pavel Srníček

obrázek zesnulého: „Pavel Srníček, 1968 - 2015“
Narození: Ostrava, 10. 3. 1968 Úmrtí: Ostrava, 29. 12. 2015
 

Pavel Srníček byl český fotbalový brankář a reprezentant, stříbrný medailista z mistrovství Evropy 1996. Na klubové úrovni chytal mimo ČR v Anglii, Itálii a Portugalsku.

 


Životopis

Pavel Srníček (10. března 1968, Ostrava – 29. prosince 2015, Ostrava) byl český fotbalový brankář a reprezentant, stříbrný medailista z mistrovství Evropy 1996. Na klubové úrovni chytal mimo ČR v Anglii, Itálii a Portugalsku.    

Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem brankářů, naposledy působil v klubu AC Sparta Praha. Také byl příležitostným hostem-expertem ve studiu ČT během přímých přenosů fotbalových utkání.    

V ČR hrál v Baníku Ostrava, odkud přestoupil v roce 1991 po jedné vydařené sezóně za 12 milionů Kč do anglického klubu Newcastle United, kde se propracoval do pozice prvního brankáře. V sezóně 1992/93 pomohl Newcastlu k postupu do anglické Premier League, byl součástí mužstva přezdívaného Entertainers, kterému v roce 1996 těsně unikl ligový titul (Newcastle byl v závěru předstižen Manchesterem United). Po příchodu irského brankáře Shay Givena však začal vysedávat na lavičce náhradníků a chytal jen občas. Proto se rozhodl ke krátkému hostování v Baníku Ostrava, po kterém přestoupil z Newcastlu do Sheffieldu Wednesday. Zde se stal hvězdou a i když se klubu nedařilo, patřil k nejlepším brankářům soutěže. Tým však sestoupil a Pavel po EURU 2000 změnil dres, přestoupil do týmu nováčka italské Serie A Brescia Calcio, zde se mu však také příliš nevedlo a tým opustil.  

Poté hrál za provinční Cosenzu, pak se vrátil na Britské ostrovy na lavičku Portsmouth FC a díky jménu Luďka Mikloška (bývalý brankář Baníku Ostrava, West Hamu United a československé reprezentace) do týmu West Ham United FC, odtud se vydal do Portugalska do klubu SC Beira-Mar. Zde byl opět jedničkou, ale podprůměrný celek sestoupil. Pavel se vrátil do klubu, ve kterém prožil nejlepší léta – do Newcastlu United, zde na pozici brankářské trojky ukončil ve věku 39 let svoji profesionální kariéru (stihl odchytat 2 ligové zápasy). Celkem zasáhl v dresu Newcastlu do 190 zápasů (v různých soutěžích).Stáhněte si aplikaci na Google play

Vzpomínky (foto, videa, texty)

Vzpomínky

Dále v hrobu

V tomto hrobu je k odpočinku uložen pouze Srníček Pavel
Přidat zesnulého do hrobu

Ostrava, Michálkovice

Detail hřbitova

Název hrobu: Srníček

GPS hrobu:

49º 50' 23,496''
18º 20' 36,996''

Detail hrobu

QR kód profilu zesnulého

QR kód - Srníček Pavel, 1968 - 2015


Živá vzpomínka v mobilu

Stáhněte si aplikaci na Google play