FAQCo to je Živá vzpomínka?

Živá vzpomínka je vzpomínka na zesnulou osobu, kterou vytvořili pozůstalí. Živá vzpomínka může být textová, může obsahovat i fotky, případně videa.

Co je profil zesnulé osoby?

Profil zesnulé osoby na www.zivavzpominka.cz je osobní stránka zesnulého. Tato stránka obsahuje více částí, fotku, datum a místo narození, datum a místo úmrtí, krátkou charakteristiku zesnulého, životopis, vzpomínky na zesnulého, fotografie, či videa.

Jak přidám na Živou vzpomínku video?

Živá vzpomínka zobrazí videa, která jsou umístěná na www.youtube.com.

Mohou být vzpomínky jen pro určitou skupinu lidí?

Ano, při vytváření Živé vzpomínky je možné nastavit vzpomínku jako soukromou a tím se vzpomínky zobrazí pouze osobám, které označíte jako osoby blízké.

Kdo je osoba blízká?

Blízká osoba je osoba, která znala zesnulého a dostala povolení od správce daného profilu. Blízké osoby vidí i soukromé vzpomínky.

Mohu jako správce zrušit někoho jako blízkou osobu?

Ano, po přihlášení na www.zivavzpominka.cz vidíte v části „nástěnka“ souhrn blízkých osob, kde můžete v editaci blízké osoby nastavit, zda osoba je nebo není blízkou osobou.

Při zadávání profilu zesnulé osoby jsem udělal chybu, mohu to opravit?

Ano, všechny údaje o zesnulé osobě můžete opravit. Mezi důležité údaje patří jméno a příjmení, datum narození a datum úmrtí – z těchto údajů se vytváří QR kód, který pak můžete umístit na náhrobek. V případě, že změníte některý z těchto údajů, je potřeba vytvořit a umístit nový QR kód.

Mohu smazat celý profil zesnulé osoby?

Ne, profil můžete pouze označit jako neaktivní, takže se nebude zobrazovat na portále zivavzpominka.cz. Po přihlášení se ho uvidíte mezi neaktivními na své nástěnce.

Co to je nástěnka?

Nástěnka se zobrazuje pouze přihlášeným uživatelům. Uvidíte zde seznam všech aktivních i neaktivních profilů zesnulých osob, které jste zadali, a osob, kde jste osobou blízkou. Dále můžete vidět blížící se výročí narození, či úmrtí.

Co je to QR kód?

Zkratka QR kód pochází z anglického spojení Quick Response. Obsahuje zašifrovanou textovou informaci. Na našem portálu odkazuje na jedinečnou webovou stránku s profilem klienta, hrobu nebo hřbitova.