Miloslav Šimek

obrázek zesnulého: „Miloslav Šimek, 1940 - 2004“
Narození: Praha, 7. 3. 1940 Úmrtí: Praha, 16. 12. 2004
 

Miloslav Šimek byl český komik, humorista a spisovatel, který proslul jako partner Jiřího Grossmanna už počátkem 60. let.

 


Životopis

Narodil se 7. března 1940. Vystudoval Pedagogický institut a stal se učitelem s aprobací dějepis, čeština a výtvarná výchova. Na právnickou fakultu, kam se nejprve hlásil, nebyl přijat kvůli špatnému kádrovému profilu. Po maturitě proto pracoval v účtárně státního podniku Stavoinvest, poté pracoval jako skladník ve skladu sanitární keramiky.

Na vysoké škole se setkal s J. Grossmannem, se kterým založili humoristickou dvojici, která posléze vystupovala v divadle Semafor .

V průběhu vojenské prezenční služby spoluzaložil divadelní soubor VOJ, což byla zkratka pro Vojenské jeviště. Po jejím skončení se vrátil ke spolupráci s J. Grossmannem, se kterým spolupracoval až do jeho smrti.

Po smrti Jiřího Grossmanna spolupracoval s Petrem Nárožným a Luďkem Sobotou a poté s Jiřím Krampolem, v tomto období se jeho humor dostal na úroveň estrádních pořadů a z toho pramenily neshody s Jiřím Suchým, které ukončila až výpověď z divadla Semafor. Poté založil Divadlo Jiřího Grossmanna, kde působil spolu se Zuzanou Bubílkovou až do své smrti. Zemřel 16. února 2004 na mnohočetný myelom zmutovaný do akutní leukemie.

Byl ženatý, s manželkou Magdalenou měl tři dcery, Evu, Magdalenu a Hanu.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Miloslav_%C5%A0imekStáhněte si aplikaci na Google play

Vzpomínky (foto, videa, texty)

Vzpomínky

Dále v hrobu

V tomto hrobu je k odpočinku uložen pouze Šimek Miloslav
Přidat zesnulého do hrobu

Roztoky, Žalov

Detail hřbitova

Název hrobu: Šimek

GPS hrobu:

50º 10' 11,208''
14º 22' 26,508''

Detail hrobu

QR kód profilu zesnulého

QR kód - Šimek Miloslav, 1940 - 2004


Živá vzpomínka v mobilu

Stáhněte si aplikaci na Google play